Az OECD év elején kiadott, a világ 34 országát vizsgáló kiadványa lesújtó képet festett a magyarok szociális helyzetéről, a vizsgálat szerint nehezen birkóztunk meg a 2007-ben kirobbant gazdasági világválság okozta kihívásokkal. Az egyik komoly következmény a korai halálozás, siralmas a helyezésünk az élettartam szempontjából: a várható 75 évvel a lista a 32. helyén állunk. Ennek egyik súlyos oka, hogy megdöbbentően sok az öngyilkosok száma, százezer emberből 22,8 ember dobja el az életét. Ez az adat sokkoló, mégis, a megdöbbentő eredmény ellenére 1990 óta 40 százalékkal esett vissza az öngyilkosságok száma. Nem úgy Dél-Koreában, ahol még nálunk is súlyosabb a helyzet. Az OECD kiadványa szerint Magyarország és Dél-Korea a vezetők, ám a távol-keleti ország még minket is leköröz... Most az kiderült, hogy miért.
Egy október 21-én kiadott felmérés szerint a dél-koreai lakosság 2005 és 2013 közötti öngyilkosai többségében 80 év felettiek voltak. A legtöbben tehát az idősek közül dobták el az életüket, négyszer annyian, mint az OECD átlag. A felmérés szerint a fő okok a gazdasági különbségek, és a változóban lévő családi értékrend, ezzel együtt a hagyományos családmodell elhagyása. Az idősek közül is különösen az apró falvakban élők a veszélyeztetettek, ők hajlamosabbak idő előtt lemondani az életükről.
Az analízis egyébként azt is kimutatta, hogy az öngyilkosságok aránya növekedhet vagy csökkenhet attól függően, hogy milyen általános társadalmi változások mutatkoznak, így például csökken, mikor magas a születések aránya, és nő, amikor magas a válások száma.